2017 Yılının En İyi 10 Kore Dizisi

2017 Yılının En İyi 10 Kore Dizisi geçtiğimiz yılın Kore dizileri içerisinde seçtiğimiz yapımlardan oluşan koredizileri.net ‘in özel listesidir. Özellikle geçtiğimiz 2017 yılına dünya çapında damgasını vuran yapımlar hala tekrar tekrar izlenmekte ve ilgi görmekte. Bizler de sizler için 2017’nin en en en çok ses getiren ve izlenen dizilerini listeledik. Gerek senaryoları gerek oyuncu kadroları ile ilgi çeken 10 Kore dizisini kısaca inceledik. Gelin o zaman bu 10 dizi nelermiş, oyuncuları kimlermiş bir bakalım. 😊
Not: Diziler kendi içinde sıralamada değildir. Geçtiğimiz 2017 yılının en çok ilgi gören Kore dizilerini karışık olarak listeledik sadece.

Goblin

1. 도깨비- Goblin

Yayınlandığı kanal: tvN
Bölüm sayısı: 16
Başrol oyuncuları: Gong Yoo, Kim Go Eun, Lee Dong Wook, Yoo In Na
Konusu: Geçmişte korkusuz ve yenilmez bir general olan Kim Shin kral tarafından öldürülerek Goblin’e dönüşür ve ölümsüzlüğünü sona erdirmesi için bir geline ihtiyacı vardır. Hafızasını kaybetmiş olan bir ölüm meleği ile yolları kesişir ve birlikte yaşamaya başlarlar. Geçmişlerindeki yaşananları ortaya çıkarmaları ve benliklerini bulmaları anlatılmakta.
Goblin hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Legend Of Blue Sea

2. 푸른 바다의 전설 – The Legend of the Blue Sea

Yayınlandığı kanal: SBS
Bölüm sayısı: 20
Başrol oyuncuları: Lee Min Ho, Jun Ji Hyun
Konusu: Sihirbaz gibi yeteneklere sahip olan bir dolandırıcı (Lee Min Ho) ve dünyada kalan son deniz kızının (Jun Ji Hyun) karşılaşma ve birlikte yaşama hikayesi anlatılmaktadır. Bu dizide de Kore dizilerinde bolca işlenen önceki hayatlarında kavuşamayan aşıkların reenkarne olup şimdiki hayatlarında tekrar karşılaşması temasını görüyoruz.

Strong Woman Do Bong Soon

3. 힘쎈여자 도봉순 – Strong Woman Do Bong Soon

Yayınlandığı kanal: JTBC
Bölüm sayısı: 16
Başrol oyuncuları: Park Bo Young, Park Hyung Sik, Ji Soo
Konusu: Ailenin kadınlarından birbirine geçen güç ve buna günümüzde sahip olan Do Bong Soon ve bir oyun şirketinin sahibinin arasında geçen aşk hikayesi anlatılmakta.
Strong Woman Do Bong Soon hakkındaki uzun yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Black

4. 블랙 – Black

Yayınlandığı kanal: OCN
Bölüm sayısı: 18
Başrol oyuncuları: Song Seung Heon, Go Ara, Lee El, Kim Dong Joon
Konusu: Black, bir dedektifin vücudunu ele geçiren bir ölüm meleğidir. Ha Ram ise ölecek insanlarda gölgeler görmektedir. İkisi insanların hayatını kurtarmak için bir araya gelir ve geçmişte üstü örtülmüş cinayetleri ortaya çıkarırlar.
Black hakkında daha ayrıntılı bir yazı okumak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

While You Were Sleeping

5. 당신이 잠든 사이에- While You Were Sleeping

Yayınlandığı kanal: SBS
Bölüm sayısı: 32
Başrol oyuncuları: Lee Jong Suk, Bae Suzy, Lee Sang Yeob, Jung Hae In
Konusu: Hong Joo rüyasında insanların nasıl öleceklerini görür, Jae Chan ise yeni bir savcıdır. İkili komşu olurlar ve bir gün Jae Chan da rüyasında Hong Joo’nun öldüğünü görür ve bunu engeller. Sonrasında ikili rüyaları ile olayları çözmeye başlarlar.
Sizler için hazırladığımız ayrıntılı While You Were Sleeping yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Because this is my first life

6. 이번 생은 처음이라- Because This Is My First Life

Yayınlandığı kanal: tvN
Bölüm sayısı: 16
Başrol oyuncuları: Lee Min Ki, Jung So Min
Konusu: Bu hayatta sevdiği tek şey kedisi ve amacı ödediği ev kredisini bitirmek olan, evliliği sadece bir anlaşma olarak gören Nam Se Hee ile yardımcı senaryo yazarlığı yapan ve hiç aşık olmamış bir kadın olan Yoon Ji Ho’nun aynı evde yaşamaya başlayıp, anlaşma evliliği yapma hikayelerini anlatır.
Because This Is My First Life hakkındaki ayrıntılı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

7. 역도요정 김복주- Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Yayınlandığı kanal: MBC
Bölüm sayısı: 16
Başrol oyuncuları: Lee Sung Kyung, Nam Joo Hyuk
Konusu: Spor okulunda halterci olan Kim Bok Joo ile yüzücü Jung Joo Hyung’un okulda birbirleriyle karşılaşması ve önceden birbirlerini tanıdıklarını fark etmeleriyle olaylar gelişiyor ve ikisi birbirine aşık oluyorlar. 2017 yılının çok sevilen gençlik dizilerinden biri oldu.

Age of Youth Season 2

8. 청춘시대 2 – Age of Youth Season 2

Yayınlandığı kanal: JTBC
Bölüm sayısı: 14
Başrol oyuncuları: Park Eun Bin, Ji Woo, Han Seung Yeon, Han Ye Ri, Choi A Ra
Konusu: İlk sezonuyla çok beğeni toplayan Age of Youth ikinci sezonu ve hikayenin devamıyla ikinci sezonda izleyiciye sunuldu. Dizi ilk sezondaki zamanın 1 yıl sonrasını anlatmakta. Yi Na (Ryu Hwa Young)’nın odasına gelen yeni bir karakterle de kimin yazdığı ve kime yazıldığı belli olmayan bir tehdit mektubu geliyor ve kızlar bu sezaonda bu mektubun sahibini bulmaya çalışıyorlar. 2017 yılının en iyi gençlik dizilerinden biri de bu.

Chicago Typewriter

9. 시카고 타자기- Chicago Typewriter

Yayınlandığı kanal: tvN
Bölüm sayısı: 16
Başrol oyuncuları: Yoo Ah In, Lim Soo Jung, Ko Gyung Pyo
Konusu: 1930’lu yıllarda Japon Sömürgesi altında yaşamış olan yazarlar, günümüzde bir bestseller yazara, gizemli bir hayalet yazara ve bestseller yazarın anti-fanı olan bir yazara dönüşürler. İçinde bir ruhun olduğu bir daktilo bestseller yazarın eline geçer ve sömürge öneminin hikayesini yazmaya başlar.

Chief Kim

10. Chief Kim – 김과장

Yayınlandığı kanal: KBS2
Bölüm sayısı: 20
Başrol oyuncuları: Nam Gung Min, Nam Sang Mi, Lee Joon Ho
Konusu: Kim Sung Ryong, mafya çetelerinin muhasebesini düzenlerken bir gün karşısına çıkan bir fırsatla büyük bir şirketin muhasebe bölümünde işe başlar. Kore’den göçmek için ihtiyacı olan parayı elde edene kadar oradaki yolsuzluklarla komik bir şekilde savaşır. 2017 KBS Drama Ödüllerinde Nam Gung Min ve Lee Joon Ho komik sahneleri sebebiyle ‘En İyi Drama Çifti’ ödülünü de aldılar. 😊

*Sizler bu liste hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu listede olmayı hak etmediğini düşündüğünüz ve ya eklememiz gerektiğini düşündüğünüz diziler neler? Bu dizilerden hangilerini severek izlediniz? Sizin düşüncelerinizi de heyecanla bekliyoruz. ~

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yeni yazılarımızın tamamından haberdar olabilir.
Facebook 
Google+ 
Pinterest 

Summary
Article Name
2017 Yılının En İyi 10 Kore Dizisi
Description
2017 Yılının En İyi 10 Kore Dizisi geçtiğimiz yılın Kore dizileri içerisinde seçtiğimiz yapımlardan oluşan koredizileri.net 'in özel listesidir. Özellikle geçtiğimiz 2017 yılına dünya çapında damgasını vuran yapımlar hala tekrar tekrar izlenmekte ve ilgi görmekte.

Related Posts

  1. Black hoş bir dizi ama son zamanlarda beni en çok etkileyen dizi kesinlikle I’m not a robot. Romatik komedi olarak başarılı buldum.

  2. Çok güzel bir dönem 2017 yılı çıkan diziler şahanelerdi fakat 2018 pek hoşuma giden dizi 1 yada 2 tane anca var inşallah dahada artarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recent Posts

Son Zamanların En Popüler 5 Mini Kore Dizisi

Son zamanların en popüler mini Kore dizilerinin bir listesi tamda vakti az olup farklı bir şeyler izlemek isteyenler için hazırlandı....

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Kore Dizisi

Bu yıl (2020) evde kaldığımız zaman ve süre geçmiş yıllara oranla biraz fazla ve bu yüzdende bir çoğumuz dijital yayın...

Mart Ayında Yayınlanmaya Başlayan En Yeni Kore Dizileri

Tüm dünyada gördüğü ilgi Kore dizi sektörünün üretkenliğini sürekli olarak artırıyor. Mart ayında pek çok yeni yapım yayın hayatına başladı....

2019’un En İyi Kore Dizileri

Bu listemizde 2019’un en iyi Kore dizilerine birlikte göz atacağız. Son yıllarda popülaritesini hız kesmeden artıran Kore dizileri, 2019’a da...

En Etkileyici 10 Tarihi Kore Dizisi

En etkileyici 10 tarihi Kore dizisini seçerken hem tarihi dizileri hem de Kore dizilerini sevenler için harika bir liste oluşturmaya...