2019’un En İyi Kore Dizileri

Bu listemizde 2019’un en iyi Kore dizilerine birlikte göz atacağız. Son yıllarda popülaritesini hız kesmeden artıran Kore dizileri, 2019’a da pek çok başarılı yapımla izleyicilerinden büyük beğeni topladı. Şimdiden hepsine tek tek bakalım, keyifli okumalar.

Hotel Del Luna

16 bölümlük halinde yayınlanan Hotel Del Luna, fantastik diziler sevenler için 2019’un en iyi Kore dizilerinden biriydi. Büyük beğeni toplayan yapım, konukları ölü ruhlardan oluşan bir otelde yaşananları konu ediniyor.  Lee Ji-eun (IU),Yeo Jin-goo ve Shin Jung-geun’un başrollerde olduğu Hotel Del Luna, izlemek isteyenler için Netflix’te yayında.

Angel’s Last Mission: Love

Kore dizileri arasında en büyük seyirci kitlesine sahip türlerden biri de hiç şüphesiz romantik Kore dizileri. Angel’s Last Mission: Love da 2019’da bu türün en iyi örneklerinden biri olmayı başardı.  Bir melek ile bir insan arasındaki aşkı işleyen 32 bölümlük dizi, 35 dakikalık süresiyle seyir keyfi yüksek diziler arasına girdi. Çok uzun olmayan, yaratıcı bir senaryoya sahip keyifli bir romantik Kore dizisi arıyorsanız, baş rollerinde Shin Hye-Sun, L ve Lee Dong-Gun gibi başarılı isimlerin yer aldığı Angel’s Last Mission’a mutlaka göz atın.

He is Psychometric

2019’da en çok dikkat çeken Kore dizilerinden bir diğeri de He is Psychometric oldu. 16 bölümlük seri, Netflix’te izlenebiliyor ve baş rollerinde ise Park Jin-young,Shin Ye-eun ve Kim Kwon yer alıyor. Yaşadığı travmatik bir olay sonrası, insanların geçmişlerini ve anılarını görme yeteneği kazanan bir adam ve geçmişini sır gibi saklayan bir kadın üzerinden ilerleyen hikaye, bu ikilinin bir araya gelip bir dizi olayı çözmeye başlamasıyla ilgi çekici bir hal alıyor.

Crash Landing on You

Güney Koreli genç bir kadın ile Kuzey Koreli bir subay arasında büyüyen aşkı anlatan Crash Landing on You’da, Kuzey Koreli subay yamaç paraşütü yaparken gelişen olumsuz hava koşulları nedeniyle gizlice Kuzey Kore’ye iniş yapmak zorunda kalan genç kadını bulur ve onu gizleme kararı alır. Birlikte geçirdikleri sürede de giderek bu kadına aşık olduğunu fark eder. Netflix’de izleyebileceğiniz 16 bölümlük dizinin başrollerinde ise Son Ye-Jin, Hyun-Bin, Seo Ji-Hye ve Kim Jung-Hyun yer alıyor. Şimdiden 2019’un en iyi Kore dizileri sıralamasında ilk sıralarda.

Her Private Life

Eğlenceli bir Kore dizisi arayanlar için keyifli alternatiflerden biri olan Her Private Life, bir sanat galerisinde çalışan genç bir kadının ikiye bölünmüş hayatını anlatıyor. İş hayatı dışında ünlü bir grubun üyelerinden birinin hayranı olan ve bir hayran grubunun sitesini yöneten Deok-Mi’nin hayatı, çalıştığı sanat galerisine müdür olarak gelen Ryan’ın varlığıyla büyük bir değişime uğrar. Netflix’te yayınlanan 16 bölümlük bu roman uyarlamasının baş rollerinde ise Park Min-Young ve Kim Jae-Wook yer alıyor.

Touch Your Heart

Soğuk, kibirli bir iş kolik olan avukat Kwon Jung-Rok ile, patronunun ricası üzerine sekreteri olarak onunla çalışmaya başlayan Oh Yeon-Soo’nun hikayesine odaklanan Touch Your Heart, 16 bölüm halinde yayınlandı ve Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Oh Yeon-Soo, yeteneksiz bir oyuncudur ve yeni rolüyle kariyerini yeniden hareketlendirmek istemektedir. Yeni rolüne daha iyi hazırlanabilmek için de Jung-Rok’un yanında sekreter olarak çalışmaya başlar. Romantik ve eğlenceli bir Kore dizisi izlemek isteyenler için 2019’un en iyi ve en sevilenleri arasında yer alan Touch Your Heart güzel bir seçenek olacak.

Doctor John

Sebebi çözülemeyen hastalıklarla dolu, seyir keyfi yüksek bir kore dizisi izlemek ister misiniz? Gizemli hastalıkların sebeplerini bulmaya ve bu hastalıkları tedavi etmeye çalışan bir grup doktorun hikayesini anlatan Doctor John, 32 bölüm halinde yayınlandı. 35 dakikalık bölümler halinde yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunda ise Ji Sung, Lee Se-Young ve Lee Kyu-Hyung gibi isimler yer alıyor.

Romance is a Bonus Book

Romantik Kore dizisi severlere listemizin bir diğer önerisi ise Romance is a Bonus Book. Netflix’te izleyebileceğiniz 16 bölümlük dizinin baş rollerinde Lee Jong-Suk ve Lee Na-Young yer alıyor.  Çalıştığı yayın evinde genç yaşta baş editör olmayı başaran dahi bir yazar olan Cha Eun-Ho ve iş arayan bir metin yazarı olan Kang Dan-Yi’nin hayatına odaklanan Romance is a Bonus Book, seyir keyfi oldukça yüksek bir Kore dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

Extraordinary You

Özellikle Kore’de oldukça popüler olan, internet üzerinden yayınlanan webtoon’lardan birinin içinde yaşadıklarını, gerçek olmadıklarını fark eden bir grup karakterin hikayesini konu edinen Extraordinary You, 32 bölüm halinde yayınlandı. Aynı zamanda bir webtoon uyarlaması olan ve Netflix’te izleyebileceğiniz dizinin oyuncu kadrosunda ise Kim Hye-Yoon, Rowoon, Lee Jae-Wook, Lee Na-Eun gibi başarılı isimler yer alıyor. 2019’un en iyi webtoon tarzı Kore dizileri arasında yer alıyor.

Vagabond

Bir uçak kazasında yeğenini kaybeden başarılı ancak kibirli bir dövüş sanatçısının, kazayı araştıran bir ajan yardımıyla olayın iç yüzünü araştırmaya başlamasını ve gelişen olayları izlediğimiz Vagabond, gerilim dizilerini sevenlerin büyük bir beğeniyle izleyeceği dizilerden biri. Toplamda 16 bölüm olarak yayınlanan seri Netflix’te de yayında. Dizinin başrollerinde ise Lee Seung-Gi, Suzy ve Shin Sung-Rok gibi isimler yer alıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recent Posts

Son Zamanların En Popüler 5 Mini Kore Dizisi

Son zamanların en popüler mini Kore dizilerinin bir listesi tamda vakti az olup farklı bir şeyler izlemek isteyenler için hazırlandı....

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Kore Dizisi

Bu yıl (2020) evde kaldığımız zaman ve süre geçmiş yıllara oranla biraz fazla ve bu yüzdende bir çoğumuz dijital yayın...

Mart Ayında Yayınlanmaya Başlayan En Yeni Kore Dizileri

Tüm dünyada gördüğü ilgi Kore dizi sektörünün üretkenliğini sürekli olarak artırıyor. Mart ayında pek çok yeni yapım yayın hayatına başladı....

2019’un En İyi Kore Dizileri

Bu listemizde 2019’un en iyi Kore dizilerine birlikte göz atacağız. Son yıllarda popülaritesini hız kesmeden artıran Kore dizileri, 2019’a da...

En Etkileyici 10 Tarihi Kore Dizisi

En etkileyici 10 tarihi Kore dizisini seçerken hem tarihi dizileri hem de Kore dizilerini sevenler için harika bir liste oluşturmaya...