Go Back Couple – 고백부부

Go Back Couple bu senenin en ilgi çekici kore dizileri arasında yer aldı. Özellikle genç izleyicilerden ziyade daha büyüklere hitap eden bir diziydi. Senaryosundan çıkaracağımız dersler bol olan ve içimizi ısıtacak sahnelerle dolu bir yapım oldu.

Bir saatlik 12 bölümden oluşan Go Back Couple aslında bir webtoondan uyarlama. Fakat sadece konusunu uyarlamışlar ve webtoonun hikayesinden tamamen kopmuşlar. Genç yaşta birbirlerini çok severek evlenen bir çifti konu alıyor dizi. Üniversiteden mezun olduktan sonra Choi Ban Do iş hayatına atılıyor ve Ma Jin Joo öz güveni gün geçtikçe azalan bir ev hanımı oluyor. Yıllar geçiyor ve çiftimiz çocuk sahibi oluyor ve 38 yaşına geldikleri dönemi izliyoruz ilk başta dizide.

Kore’deki iş yaşamının zorlukları sebebiyle yoğun stres altında çalışarak eve her gün geç gidiyor Choi Ban Do. Ma Jin Joo ise her gün çocuğuyla ve evle ilgilenmekten kendine yemek yiyecek zaman bile ayıramaz hale geliyor. İkili gün geçtikçe birbirlerinden soğuyor, nefret ediyor ve bir akşam telefonda konuşurlarken ağlayarak boşanma kararı alıyorlar.

Mahkemeye dilekçelerini vermeye gittikleri gün, dönüş yollarında yüzüklerini yola fırlatıyorlar ve asıl hikâye burada başlıyor. Çiftimiz geçmişe, 18 yıl önceki ilk tanıştıkları 20 yaşlarına geri dönüyorlar. Annesini kaybetmiş olan Ma Jin Joo kendisini ailesinin evinde, karşısında da annesini bulunca rüyada sanıyor kendini. Choi Ban Do da aynı şekilde kolayca kabullenemiyor ne olduğunu. Fakat geri dönmeyeceklerini anladıklarında 38 yaşında ruha sahip olan 20 yaşında iki insan olarak yaşamaya başlıyorlar. Üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen önceki hayatlarına adapte olmakta çok da zorlanmıyorlar. Çünkü bu onlara hayatlarını yeniden değerlendirmeleri ve düzeltmeleri için verilen mükemmel bir şans.

Yaşlandıkça akıllarına gelip yapmadıklarına pişman oldukları şeyleri birer birer yapıyorlar. İleride zengin olmak için yatırım yapıyorlar. Ma Jin Joo annesinin eteğinden ayrılmıyor, Choi Ban Do ilk aşkının peşinden koşmaya başlıyor. Arkadaşlarının da geleceğini bildikleri için onların yapacağı hataları da engellemeye çalışıyorlar.

Bir gün bölümler arası randevu yapılacağını öğreniyorlar. Ma Jin Joo en yakın arkadaşlarıyla, Choi Ban Do da aynı şekilde en yakın iki arkadaşıyla randevuya gidiyor. Burada sadece kendilerinin değil ikisinin de geçmişe döndüğünü öğreniyorlar. Her karşılaştıklarında birbirlerinden nefret ettiklerini, şimdi ise çok mutlu olacaklarını söylüyorlar. Ancak günler geçtikçe çocukları akıllarına geliyor ve onlar için geçmişte yaşamak bir hediyeden acıya dönüşmeye başlıyor.

 

Go Back Couple

Üniversite hayatlarına devam ettikçe yolları bol bol kesişiyor ve birbirlerini başka insanlarla gördükçe kendilerine itiraf edemeseler de kıskanıyorlar. Karşılaştıkça konuşmaya, önceden söyleyemediklerini söylemeye başlıyorlar. Yaptıklarının sebeplerini, birbirlerini yanlış anlamalarını… Aslında birbirlerini hala sevdiklerini anlıyorlar. Yanlış yaptıkları şeyin erken yaşta yanlış kişilerle evlenmek değil, birbirlerini dinlememeleri, anlamaya çalışmamaları olduğunu idrak ediyorlar. Birbirlerine nasıl hissettiklerine dair yaptıkları itiraflar onları tekrar bir araya getiriyor.

Geçmişe dönmeleri onlara öncekinden farklı bir hayat yaşamaları için değil, yaşadıkları hayatın ve sevgilerinin değerini anlamaları için aslında. Senaryo başından sonuna kadar belli olan, sıradan bir senaryo. Dizideki olayların ilerleyişini tahmin etsek de içeriği ve vermek istedikleri mesajı öyle güzel aktarmışlar ki bile bile de olsa kendine bağlıyor ve izlettiriyor. Defalarca göz yaşı dökmenize, yeri geldiğinde kahkahalarla gülmenize sebep oluyor.

Sıradan bir dizi deyip kenara atmayın. Siz de 1999 yılında gençliğinizi yaşadıysanız eski hatıralarınızı ve o yılları tekrar canlandırma şansını elde edeceksiniz. Henüz yaşınız küçük ise elimizdekilere yanımızdayken değer vermemiz gerektiğini anlayacaksınız.

Bazı şeyleri zamanı geçtiğinde geri döndürmek, yaptığımız hataları düzeltmek ve kırdığımız kalpleri onarmak her zaman kolay olmuyor. Gerçek dünyada geçmişe dönme şansımız da olmuyor. O yüzden zamanın ve sevgini değerini bilip etrafımıza şöyle bir göz atalım ve düşünelim. Bizim için bu hayatta değerli olan, kaybetmek istemediğimiz şeylerin neler olduğunu. Cevaplarınızı aldıktan sonra onlara sımsıkı sarılın ve çok geç olmadan onlara tutunun. Bu hayatı bir kez yaşayacağız, onu da kendimizi ve sevdiklerimizi mutlu ederek yaşayalım. ~ 😊

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yeni yazılarımızın tamamından haberdar olabilir.
Facebook 
Google+ 
Pinterest 

Summary
Article Name
Go Back Couple (고백부부)
Description
Go Back Couple (고백부부) bu senenin en ilgi çekici kore dizileri arasında yer aldı. Özellikle genç izleyicilerden ziyade daha büyüklere hitap eden bir diziydi. Senaryosundan çıkaracağımız dersler bol olan ve içimizi ısıtacak sahnelerle dolu bir yapım oldu. Bir saatlik 12 bölümden oluşan bir webtoondan uyarlama.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recent Posts

Son Zamanların En Popüler 5 Mini Kore Dizisi

Son zamanların en popüler mini Kore dizilerinin bir listesi tamda vakti az olup farklı bir şeyler izlemek isteyenler için hazırlandı....

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Kore Dizisi

Bu yıl (2020) evde kaldığımız zaman ve süre geçmiş yıllara oranla biraz fazla ve bu yüzdende bir çoğumuz dijital yayın...

Mart Ayında Yayınlanmaya Başlayan En Yeni Kore Dizileri

Tüm dünyada gördüğü ilgi Kore dizi sektörünün üretkenliğini sürekli olarak artırıyor. Mart ayında pek çok yeni yapım yayın hayatına başladı....

2019’un En İyi Kore Dizileri

Bu listemizde 2019’un en iyi Kore dizilerine birlikte göz atacağız. Son yıllarda popülaritesini hız kesmeden artıran Kore dizileri, 2019’a da...

En Etkileyici 10 Tarihi Kore Dizisi

En etkileyici 10 tarihi Kore dizisini seçerken hem tarihi dizileri hem de Kore dizilerini sevenler için harika bir liste oluşturmaya...