Mart Ayında Yayınlanmaya Başlayan En Yeni Kore Dizileri

Tüm dünyada gördüğü ilgi Kore dizi sektörünün üretkenliğini sürekli olarak artırıyor. Mart ayında pek çok yeni yapım yayın hayatına başladı. Biz de en güncel Kore dizilerini yakından takip edenler için Mart ayında yayına başlayan en güzel Kore dizilerini listeledik.

Nobody Knows

Mart ayının ilk haftasında yayına başlayan Nobody Knows, dramatik ve aynı zamanda oldukça sürükleyici bir hikaye. Yıllar önce bir seri katilin kurbanı olan arkadaşını unutamayan ve aradan 19 yıl geçtikten sonra davayı tekrar açan bir dedektifin yolculuğunu işleyen dizinin başrollerinde Kim Seo-Hyung ve Ryu Deok-Hwan yer alıyor.

Memorist

Listemizin sıradaki dizisi yine bir dedektiflik hikayesi. Ancak bu sefer biraz daha mistik ögelere de yer veren bir yapımdan bahsedeceğiz. Memorist, dokunduğu insanların anılarını okuyabilen genç bir dedektif ile zeki ve yetenekli bir suç profilcisinin birlikte bir seri katili yakalamaya çalışmalarını anlatıyor. Adaleti hayatlarının en önemli noktasına yerleştirmiş bu iki karakteri Yoo Seung-Ho ve Lee Se-Young canlandırıyor. 

Find Me in Your Memory

Dedektiflik hikayelerinden ve gerilimden hoşlanmayan, izleyecek romantik bir dram arayanlar için Mart ayının en başarılı Kore dizilerinden biri de Find Me in Your Memory oldu. Hayatında yaşadığı her detayı sahip olduğu Hipertimezi nedeniyle canlı bir şekilde hatırlayan bir adam ile psikolojik savunma mekanizması sebebiyle hiçbir özel anısını hatırlayamayan bir kadının yaşadığı zıtlıklarla dolu güzel bir aşk hikayesini işleyen Find Me in Your Memory’nin başrollerinde ise Kim Dong-Wook ve Mun Ka-Young yer alıyor.

A Piece of Your Mind

Kendi psikolojisini ve davranışlarını izleyerek işini geliştiren yetenekli bir yapay zeka uzmanı ile geleceği hakkında kaygılı yetenekli bir müzisyen arasında gelişen umulmadık bir aşkı anlatan A Piece of Your Mind, romantik bir seri arayanlar için Mart ayının diğer iyi seçeneklerinden biri. Dizinin başrollerinde ise Jung Hae-In ve Chae Soo-Bin yer alıyor.

Hospital Playlist

Olayların dur durak bilmeden devam ettiği, akıcı ve kalabalık bir Kore dizisi arayanlara ilaç gibi gelecek yeni bir seri; Hospital Playlist. Tıp fakültesinde birlikte okumuş beş doktorun aynı hastanede çalışmaya başlamaları sonrasında bu hastanede yaşadıklarını anlatıyor. Hastanelerde geçen ve bir grup doktorun hikayesinin anlatan bu kadar çok dizi olmasının bir sebebi var; çünkü izlemeye bayılıyoruz! Hospital Playlist’i de mutlaka izlenecekler listenize eklemeyi unutmayın!

Somehow

İlk aşkını ölümden kurtarmak için zamanda 10 yıl geriye, henüz 18 yaşında bir genç olduğu günlere dönen bir karakterin yolculuğunu anlatan Somehow, intihar, zorbalık gibi özellikle genç yaşlarda çok sık yaşanan bazı üzücü konuları romantik bir aşk hikayesi ile bir araya getirerek gözler önüne seriyor. Dizinin başrollerinde ise Minho ve Lee Yoo-Bi yer alıyor.

Somehow Family

Eğlenceli bir dizi arayanlar için ise listemizin önerisi Somehow Family. Bir havaalanının yakınlarında küçük bir otel işleten bir ailenin, çoğunlukla aynı havayolu şirketinin çalışanlarını ağırladıkları eğlenceli ve hareketli günlerini izlediğimiz Somehow Family’nin başrollerinde ise Sung Dong-il ve Jin Hee-kyung yer alıyor. 

The World of the Married

Evliliğinin ve hayatının kusursuz ilerlediğine inanan bir doktorun hayatının eşi hakkında bir sırı öğrendikten sonra nasıl değişmeye başladığını izlediğimiz, soru işaretleriyle dolu bir dizi The World of the Married. Eğer bu tür psikolojik dramlardan ve bilinmezlerle dolu hikayelerden hoşlanıyorsanız mutlaka göz atmalısınız. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Kim Hee-ae ve Park Hae-joon gibi isimler yer alıyor.

365: Repeat the Year

Hayatınızı daha iyi hale getirebilmek için zamanda bir yıl geriye gitme hakkı verilse ne yapardınız? 365: Repeat The Year işte bu soruya cevap olarak, zamanda bir yıl geriye giden 10 kişinin başına gelenleri anlatıyor. Hayatlarını iyileştirmek için böyle bir adım atan bu on kişinin geçmişlerinde değiştirdikleri adımlar geleceklerini büyük bir belirsizliğe götürünce işin rengi de değişmeye başlıyor.  İlgi çekici senaryosuyla Mart ayının en merak edilen Kore dizileri arasında yer alan 365: Repeat The Year’ın başrollerinde ise Lee Joon-Hyuk, Nam Ji-Hyun, Kim Ji-Soo ve Yang Dong-Geun gibi isimler yer alıyor.

Meow: The Secret Boy

Yalnız başına yaşayan 20’li yaşlarında bir genç kadın, bir gün evine giderken sokakta bulduğu kediyi sahiplenme kararı alır. Umutsuz ve depresif günler geçiren genç kadın, bu kedinin varlığıyla kendini daha iyi hissetmeye başlar. Kedinin ise çok büyük bir sırrı vardır; bir insana dönüşebilmek. Başrollerinde L ve Shin Ye-Eun’un yer aldığı Meow: The Secret Boy, eğlenceli ve ilgi çekici senaryosuyla Mart ayının bir diğer başarılı Kore dizisi oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recent Posts

Son Zamanların En Popüler 5 Mini Kore Dizisi

Son zamanların en popüler mini Kore dizilerinin bir listesi tamda vakti az olup farklı bir şeyler izlemek isteyenler için hazırlandı....

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Kore Dizisi

Bu yıl (2020) evde kaldığımız zaman ve süre geçmiş yıllara oranla biraz fazla ve bu yüzdende bir çoğumuz dijital yayın...

Mart Ayında Yayınlanmaya Başlayan En Yeni Kore Dizileri

Tüm dünyada gördüğü ilgi Kore dizi sektörünün üretkenliğini sürekli olarak artırıyor. Mart ayında pek çok yeni yapım yayın hayatına başladı....

2019’un En İyi Kore Dizileri

Bu listemizde 2019’un en iyi Kore dizilerine birlikte göz atacağız. Son yıllarda popülaritesini hız kesmeden artıran Kore dizileri, 2019’a da...

En Etkileyici 10 Tarihi Kore Dizisi

En etkileyici 10 tarihi Kore dizisini seçerken hem tarihi dizileri hem de Kore dizilerini sevenler için harika bir liste oluşturmaya...