Two Cops (Güncel Dizi Tanıtımı)

Two Cops

Two Cops adındaki beklentileri büyük tutan ancak kendisi henüz ne anlatmak istiyor anlayamadığım bir dizilerden bir tanesi. Reply 1988’deki oyunculuğuyla bolca beğeni ve övgü toplayan Hyeri, ve agresif-tatlı rolleriyle herkesin sevdiği Cho Jung Seok bir dizide bir araya gelirse ne olur?
2017 yılında izlediğim diziler arasında maalesef beni çok etkilemeyen bir dizinin yorumu ile daha karşınızdayım. Şu an güncel olarak devam etmekte ve henüz 12. Bölümüne kadar izledim. Two Cops da 30 dakikalık haftada 4 bölüm yayınlanan dizilerden biri. Değerlendirmek, yorum yapmak için henüz erken belki ancak izlediğim kadarıyla bu da çerez olsun diye araya sürülmüş bir yapım diye düşünüyorum.
Dizinin konusu çok kısa bir paragraf olarak verilmişti. Bir dedektifin vücudunu, bir dolandırıcının ruhu ele geçiriyor. İkisi birlikte olayları çözmek için anlaşıyorlar. Ve bir gazeteciye aşık oluyorlar. Bir dedektifin ruhunu eline geçiren bir dolandırıcı deyince müthiş eğlenceli bir şeyler izleyeceğiz umuduyla başladım diziye. E oyuncuları da zaten sevdiğim için çıkmadan önce de heyecanla beklemiştim. Fakat ben istediğim komediyi, istediğim içeriği bulamadım dizide henüz.
Dolandırıcı ve dedektifin bir araya gelmesine ve ruh olaylarına kadar evet, olaylara giriş, açıklama aşamasıydı. Birkaç bölüm sonra baktık ki bu ikisi geçmişten birbirlerini tanıyor ve çözülmeyen bir olay var. Kader onları o meseleyi halletsinler diye bu şekilde bir araya getirmiş. Bu tarz olayları Kore dizilerinde görmekten biraz sıkıldık sanki. Özellikle bu dönemde fazlasıyla gördüğümüz dedektif teması, her Kore dizisine sıradan ve sıkıcı diye bakmama sebep oldu.

Two Cops Poster

Ben yine beklenti içine girerek beklediğim için belki de hayal kırıklığına uğradım. İstediğimi bulamadım dizide. Şahsi fikrim tabii bu. Ama keşke geçmişten gelen acı ve ihanet barındıran bir olay ana konusu olmasaydı dizinin. Sadece basit komedi olarak yapsalardı da bir dolandırıcı ve dedektifin bir araya geldiğinde ortaya çıkan komik olayları, dolandırıcının kıvrak zekasını, dedektifin de olayları çözmesini falan izleyebilseydik daha güzel bir iş ortaya çıkarabileceklerini düşünüyorum. Aynı dönemde çıkan yine dedektif konusunu barındıran Black’de bile daha fazla komedi içeriği vardı bence. O yüzden konusu ve içerik bakımından zayıf kalan diziler arasına girdi Two Cops benim için.
Hyeri ise gazeteci rolünde bu dizide. Ben Hyeri’yi ve oyunculuğunu seviyorum ancak sanki bu role yakıştıramadım bu sefer. Reply 1988’deki konuşma tarzı ve mimikleri hala yüzünde kalmış gibi hissettim ben. Aynı karakteri başka bir dizide izliyormuşuz gibi geldi. Gerçi belli bir rolü çok iyi yapan oyuncuları sık sık aynı tarz rollerde görüyoruz. Cho Jung Seok için de aynı şey geçerli. Oh My Ghost ve Jealousy Incarnate dizilerinde aynı agresif ama tatlı adam rolü ve mimiklerini Two Cops’da da görüyoruz.
Dolandırıcı rolündeki Kim Sun Ho’yu daha önce Chief Kim dizisinde izlemiştim. Orada yan karakterlerden biriydi. Burada ise başrol almış ve başarılı olduğunu düşünüyorum. Henüz sadece 3 yapımda yer almış bir oyuncu ve ileride de bol bol izleyeceğiz gibi geliyor.
Bakalım Two Cops’ın ileriki bölümlerinde bizi neler bekliyor, dizi daha eğlenceli bir hal alacak mı yoksa böyle mi devam edecek merakla bekliyorum. İleriki bölümler için hala biraz da olsa umut var içimde o yüzden izlemeye devam edeceğim.
Siz şimdiye kadar çıkan bölümler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yeni yazılarımızın tamamından haberdar olabilir.
Facebook 
Google+ 
Pinterest 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Recent Posts

Son Zamanların En Popüler 5 Mini Kore Dizisi

Son zamanların en popüler mini Kore dizilerinin bir listesi tamda vakti az olup farklı bir şeyler izlemek isteyenler için hazırlandı....

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Kore Dizisi

Bu yıl (2020) evde kaldığımız zaman ve süre geçmiş yıllara oranla biraz fazla ve bu yüzdende bir çoğumuz dijital yayın...

Mart Ayında Yayınlanmaya Başlayan En Yeni Kore Dizileri

Tüm dünyada gördüğü ilgi Kore dizi sektörünün üretkenliğini sürekli olarak artırıyor. Mart ayında pek çok yeni yapım yayın hayatına başladı....

2019’un En İyi Kore Dizileri

Bu listemizde 2019’un en iyi Kore dizilerine birlikte göz atacağız. Son yıllarda popülaritesini hız kesmeden artıran Kore dizileri, 2019’a da...

En Etkileyici 10 Tarihi Kore Dizisi

En etkileyici 10 tarihi Kore dizisini seçerken hem tarihi dizileri hem de Kore dizilerini sevenler için harika bir liste oluşturmaya...