Dizi hakkında detaylı bilgi almak için dizi sayfasına gidebilirsiniz. Dizi Sayfası: Black Dog

Yorumlar (9)

 • xelisx (Ziyaretçi)

  Çok iyi ya <3

 • xelisx (Ziyaretçi)

  5 gelmiş 6 da gelir güzel bir dizi;eğitim ile ilgili olması beni kendine çekiyor :) Çeviri için teşekkürler / fighting !

 • BangtanGırlsTürk (Ziyaretçi)

  Dizi eğitim sistemi ve okulların içindeki problemler açısından çok güzel anlatılmış. Ama dizideki gibi okulun çok iyi öğrencilerinin olduğu bir sınıfa öğretmenliği yeni öğrenecek kadrolu yada kadrosuz önemli değil bir öğretmeni geçirmek ve başarısız olursa suçu ona yıkmak başarılı olursa da kendini ispatlamış olur mantığı çok yanlış.Öğrenciler ve eğitim bu kadar basit değil.senaryo gereği böyle bir örnek olabilir ama hiç bir eğitim kurumunda böyle bir karar alınmaz.Önemli olan çocuktur ve onun eğitimidir.Hele ki başarılı sınıf olacak o sınıfa okulun en iyi ve hırslı öğretmenleri girmek için çıldırır.Ben de en sondaki söze bittim.İyi bir öğretmen stajerine iyi bir öğütte bulunuyor.Bu söz bence gelecek bölümlerin gidişatı için güzel bir söz:Bir Öğretmen başkalarının görmesi için bir şeyler yapmaya başladığında, hasarlı bir eşyaya dönüşür... bu bir nasihat ama uzun boylu sözleşmelinin eline süpürge alıp süpürge yapması (gereksiz yere nasıl düştü insanların gözünde)gibi, daha önce de yazmıştım .Herkes herkesi bilir sadece dile getirmez herşeyi ...Çok hırslı ve açgözlü davranıyor kızımız tabi ki idealistlik var ama önce olduğun ortamdaki dengeleri de bilmek gerekir çünkü burda önemli olan öğrenciler, gelecekleri için aklı selim davranmak gerekir.Herkes iyi öğretmendir ama herkes iyi öğreten değildir. Önce iyi öğretmelisin sonra iyi öğretmen olursun zaten.Herkesin seni sevmesi önemli değil,senin işini sevmen önemli olandır.Kısacası kızımız senaryo gereği belki çok başarılı olacak olabilir ama şu an yaptıkları fazla aç gözlü davranıyor olması. Arkadaşı nasıl pasif ve sakin görünüyordu ama sınıfta sözleşmeli olduğu öğrenildiği an her şeyi bırakıp gururunu ayak altına düşürmeden gitti.Bu belki kendisi için zarardı ama öğrencilerin gözünde burun kıvrılan olmaktansa giderim dedi.Benim favori öğretmenim o ve tabiki yakışıklı diğer erkek hocamız çok aklı selim davranıyor gelecek bölüm onun yorumunu merak ediyorum.

 • Sevooo lee (Ziyaretçi)

  Okul okul değil iki grup arası güç savaşı olan öğrencilere oluyor bu nasıl bir sistem yahu.. Bir de okul içindeki yolsuzluklar, öğretmen kayırmaları... Eskiden bu okuldan yolu geçmiş kabul memurunun intikamı okulu birbirine kattı.Hae Won sen nesin necisin yahu görevi değilken hizmetli gibi yerleri paspaslamalar, üst düzey sınıfı almak istiyorsun ama Ha Neul düşünülünce bozuldu belki ondan kıdemliyim diye ama kim neden güvensin sana insana negatif enerji veriyorsun çok sinsi birisin.Ha Neul kabul etmek istiyor ne gibi zorluklar yaşayacak bakalım Hae Wol gibi sinsi ve hırslı biri de var.

 • ????SERENDIPITY ???? (Ziyaretçi)

  Dizi gizemli de...şu uzun boylunun derdi ne merak konusu.Korede üniversiteler bizde olduğu gibi sadece Üniversite Giriş Sınavına göre öğrenci almıyor,mülakata da çağırıyor olabilirler çünkü belli kriterlere bakılarak sınavsız da girilebiliyormuş. O kriterler hayli karmaşık olmalı.

 • PrensesEmy (Ziyaretçi)

  Öğretmenlerin arasındaki güç savaşının tek etkileneni öğrenciler.. onların gelecekleri. Dolaylı yoldan ülkenin geleceği. ne güzel anlatıyor dizimiz..

 • ?KTyaren ? (Ziyaretçi)

  İzledikçe koredeki eğitim sisteminin ne kadar zor, öğretmenlerin ise ne kadar zorluk çabası içinde olduğunu görüyorummmm...Çevirmenlerimie bu güzel dizinin çevirleri için çooook teşekkürlerrrr ediyorummmm...

 • nlgn??Hanbin?? (Ziyaretçi)

  Bu diziyi hep gözlerim dolu izliyorum nedense çeviri için teşekkürler

 • Bilge Kadın (Ziyaretçi)

  Çevirmenlerimize çok teşekkürler şimdiden <3 Ayrıca yeni yılınız kutlu olsun. Hepimizin sağlıklı, huzurlu, mutlu ve bol "İŞ"li olduğu bir yıl olur umarım, Sevgiler *-*